FAQ

KONTENER

Jakie wymiarów są kontenery morski?

Kontenery morskie z których korzystamy mają wymiary: 12m długości, 2.20m szerokości, 2.20m wysokości.

Ile ważą kontenery morskie?

Kontenery morskie puste ważą około‚o 2,5t natomiast po adaptacji waga oscyluje między 6 a 7t.

Z jakiej stali zbudowane są kontenery morskie?

Kontenery morskie zbudowane są ze stali o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne.

TECHNOLOGIA

Jak rozwiązana jest izolacja termiczna kontenerów?

Izolacja wewnętrzna ścian i sufitów jest realizowane poprzez atrysk pianki PUR, która to sprawdza się w każdym typie budownictwa i podnosi jakość efektywności energetycznej, a tym samym zapobiega stratom ciepła, a także wysokim rachunkom. Pianka PUR doskonale sprawdza się zarówno zimą trzymając ciepło, jak i latem nie dopuszczając ciepła do środka.

Jak rozwiązane jest ogrzewanie kontenerów?

Kontenery morskie mogą być ogrzewane za pomocą wielu sposobów, takich jak klimatyzatory monoblokowe z funkcją  grzania zapewniające komfort zimą jak i latem, pompy ciepła, lub foliami grzewczymi na podczerwień które są całkowicie nowatorskim rozwiązaniem aktualnie na rynku ocieplania pomieszczeń.

Jak rozwiązany jest dostęp do prądu w kontenerze?

Na życzenie klienta możemy zamontować panele fotowoltaiczne których pokrycie całego dachu zapewnia wystarczająco prądu na wszystkie potrzeby kontenera (ogrzewanie, klimatyzacja, podgrzewanie wody, elektronika) lub montujemy wyprowadzenie PCE

Jak rozwiązany jest dostęp do wody w kontenerze?

Dostęp do wody realizowany jest poprzez podłączenie do sieci, natomiast na życzenie klienta możemy również wykopać studnie dostarczającą wodę bezpośrednio do kontenera.

Jak realizowana jest podgrzewanie wody w kontenerze?

Woda może być podgrzewana za pomocą zamontowanego bojlera lub elektrycznych przepływomierzy podgrzewających wodę.

PRZYGOTOWANIE INWESTYCJI

Ile kosztuje adaptacja kontenera?

W adaptacji kontenera najważniejsze jest aby spełniał on Twoje potrzeby, dlatego też, nie dajemy konkretnych cen, natomiast dla porównania kontener z głównej strony z sekcji  „Nasze realizacje” kosztuje 70 000 zł. Natomiast napewno możemy zapewnić, że cena adaptacji jednego kontenera może oscylować między 50 000 – 150 000 zł w zależności od wybranych technologii i wykończenia. 

Jak przebiega proces oferowania i zamówienia?

Zaczynamy od określenia podstawowych funkcjonalności kontrolera oraz wybrania technologii, następnie przechodzimy do etapu projektowania. W momencie zaakceptowania przez Ciebie projektu i podpisania umowy na wyprodukowanie czas realizacji kontenera trwa maksymalnie 60 dni. Dlatego też, to tak naprawdę od Ciebie zależy jak szybko zrealizujemy twój Kontener. 

Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę?

Na życzenie klienta możemy stworzyć większy dom modułowy np. z dwóch kontenerów, natomiast podstawowa opcja jednego kontenera nie wymaga pozwolenia na budowę, gdyż nie przekracza 35m2.

Ile kosztuje i jak odbywa się transport kontenera?

Kontenery są transportowane ciężarówką, dlatego też koszty transportu ściśle zależą od odległości. Jeżeli natomiast Chcesz zamówić kontener w promieniu 25km od Wilkas, Mazury dostarczymy ci go Gratis!